Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Bizim Çocuklar Gençlik Spor Kulübü Derneği

Ankara’da açılmış olan spor ve yaşam liderliği eğitimi veren gençlik ve spor kulübüdür. Bizim Çocuklar Spor kulübü, Otizm Spektrum Bozukluk(OSB) çatısı altında bulunan, Otizm, Asperger, Dezintegratif bozukluk, Rettsendromu,hiçbir sınıfa girmeyen A-Tipik Otizm (PDD-NOS)ve bunların dışında kalan, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu(DEHB),Down sendromu,Mental ve zihinsel engel gruplarının spor ve motor becerileri üzerine çalışmaktadır.

Spor kulübümüz, Ankara Balgat’ta 2000 m2 kapalı alana sahiptir. İçerisinde Jimnastik salonu, basketbol alanı, badminton alanı, temel spor beceri egzersizlerinin uygulanabileceği salon, kardio çalışmalarının yapılacağı fitness salonu, paten ve bisikletin basamaklarını öğretebileceğimiz 25m uzunlukta ki alanımız, dart salonu, masa tenisi salonu, çocuklarımızın rahat vakit geçirecekleri akademik çalışma odası, kız-erkek soyunma odaları ve duşlukları, çocuklarımız için 25 kişilik sinema odası, hizmet içi eğitimlerimiz için toplantı salonu, çocuklarımız ve öğretmenlerimiz için yemek salonumuz mevcuttur.

Bizim Çocuklar Spor Kulübü’nde yapılan çalışmalar, alanında uzman özel spor antrenörleri ile bire – bir yapılmaktadır. Otistik, downsendromlu ve mental engelli çocuklara yönelik geliştirilmiş özel spor programları uygulanmaktadır. Bu öğrencilerimize yönelik spor hareketlerini daha bilinçli programlar ile uygulamak gerekmektedir.

Bizim Çocuklar Spor Kulübü’ne kayıt yaptıran her sporcunun, ilk beceri testleri, çalışma sonu testleri ve dönemlik antrepometrik ölçümleri, buna bağlı olarak bireysel spor programları, spor&eğitim koordinatörlüğü tarafından yapılarak, içinde spor branşları ve hareket eğitiminin bölümlerini içeren bir program haline getirilir. Bu programlar, Temel Spor Becerileri (TSB) çalışmaları ile başlar, süreç branşlara doğru yönlendirilir.

Bizim Çocuklar Spor Kulübü kar amacı gütmeyen, Mental, zihinsel engelli, down sendromlu ve otizmli çocuklarımızın spor yaparak otokontrollerini sağlamaları, bağımsız yaşamın içine adapte olmaları, yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmeleri, içlerinden yetenekli olanları ulusal ve uluslararası arenalarda spor yapmalarına fırsat vermek için kurulmuş, bağışlar ile ayakta duran spor kulübü derneğidir.